Blog o fotografii komunikacyjnej

O blogu

Dlaczego w mej głowie zrodziła się myśl zrobienia takiego bloga? Proste! Bo jeszcze takiego nie ma, a przynajmniej się z nim nie spotkałem.

W sieci można znaleźć mnóstwo stron i blogów o fotografowaniu ślubów, ptaszków i innych popularnych tematów. Jeśli jednak chodzi o fotografowanie komunikacji, czy kolei to istnieją tylko galerie, którą bardziej skupiają się obiektach zawartych na zdjęciu niż na samej sztuce ich uchwycenia. Owszem, czasem w komentarzach rozwijają się dyskusje o technice fotografii, ale trudno na nie natrafić. Nic w tym dziwnego, gdyż w tym niszowym hobby zdjęcia zazwyczaj mają charakter tylko dokumentacyjny. Przy wykonywaniu takich ujęć mimo wszystko wypadałoby znać podstawy fotografii. Poza tym coraz częściej znajdują się osoby, dla których nie liczy się sama treść, ale także i forma, czyli równowaga lub nawet przewaga między sposobem wyrażenia obiektu, a samym obiektem. Na moim  blogu postaram się wzbogacić wiedzę nie tylko początkujących fotoamatorów, ale także tych, dla których portret jadącego autobusu to za mało, aby mówić o udanym zdjęciu.

Moja przygoda z fotografią zaczęła się kilka lat temu. Od tamtego czasu wciąż jestem na etapie poszukiwania i odkrywania nowego. Dlatego wcale nie uważam, że to co piszę jest jedyną słuszną racją. Jednak mam za sobą ok. 70 tysięcy zdjęć oraz wiele wiele godzin spędzonych przy ich obróbce i stworzyłem ten blog właśnie po to by podzielić się doświadczeniem nabytym przez ten czas oraz aktualnymi odkryciami.

Oprócz tego blogu istnieją 2 miejsca w sieci, gdzie można obejrzeć wiele moich zdjęć. Jest to moja strona www.czeslawica.prv.pl oraz konto na galerii fotozajezdnia.pl.

Pozdrawiam
Piotr Recław (Sędzia Czesław)
sedziaczeslaw@interia.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s