Blog o fotografii komunikacyjnej

Kilka kadrów ze Szczecina

„Mechaniczne miasto”. Takie określenie kiedyś usłyszałem a propo najbardziej wysuniętego na północny-zachód tramwajowego miasta w Polsce. I większość przyzna, że Szczecin do najpiękniejszych miast nie należy. Co nie znaczy, że stroni od ciekawych i godnych odwiedzenia miejsc. Także w podróżach fototramwajowych. Spójrzmy zatem na kilka ujęć, które wybrałem dla stolicy województwa zachodnio-pomorskiego.

1) Kierując się z dworca głównego na północ dojeżdżamy do pierwszego przystanku na naszej trasie – Wyszyńskiego. Natrafiamy tu na  kadr z katedrą.

2) Kierując się dalej na północ dojeżdżamy do pętli Stocznia Szczecińska. Tu mamy kadr z przystankiem początkowym i przelotowym oraz stoczniowymi żurawiami.

3) Pozostajemy w rejonach na północ od centrum, ale przenosimy się na zachodnie obrzeża miasta. Na dość klimatyczną końcówkę trasy na Głębokie, gdzie można złapać interesujący kadr np. w rejonie przystanku Kasyno.

4) Kierując się z trasy na Głębokie na południe, można znaleźć fajny liściany kadr na torowisku biegnącym wzdłuż ulicy Wawrzyniaka.

5) Następnie skręcamy na Krzekowo. Tu po drodze zobaczyć można wiele ulic pokrytych brukiem z miejscowymi wyspami asfaltu. Taką ulicą jest również Żołnierska, wzdłuż której dobiega końca trasa tramwajowa.

6) Przenosimy się teraz w rejon centrum. Przyjemnym miejscem jest plac Grunwaldzki, gdzie dostęp mają tylko piesi i tramwaje.

7) Trochę bardziej na południe znajduje się plac Kościuszki. Miejsce ciekawe o tyle, że odbiega od niego aż 5 tras tramwajowych.

8) Szczecin pełny jest torowisk znajdujących się po środku ulicy i odgrodzonych od niej pasami drzew. To także dobry plener dla ujęć. Na zdjęciu torowisko w al. Piastów i przystanek Plac Kościuszki.

9) Na koniec przenosimy się zupełnie gdzie indziej. Na jedyną pętlę położoną po wschodniej stronie Odry, czyli Basen Górniczy. Jest punkt przesiadkowy na autobusy w stronę Dąbia, ale i sama pętla tramwajowa zachęca do zdjęć swoją wielkością i zielonością.

To wszystkie miejsca jakie odwiedziliśmy w tej podróży po Szczecinie. Na koniec po raz kolei dorzucam schemat sieci tramwajowej z cyframi zgodnymi z numerami miejscówek. Schemat pobrany został ze strony: http://www.zditm.szczecin.pl/schematy.php

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s